Régi malom, Fegyvernek
Overview
Reviews 0

A malom 1860-ban épült ipari épület, az akkori élő Tisza partjára. A gőzfűrész üzem a Tiszán jött rönkfát dolgozta fel, míg a malomban őrölt liszt országos hírű volt.

1938-ban kiégett, majd helyreállítás után a II. világháború alatt ismét kiégett. 1956-ban átkötő vasakkal erősítették meg a falakat és az épületet termény tárolására használták. A többszöri kiégés és a terménytárolás a falakat erősen megviselte, ezért állószékeket építettek a falak teherviselésének kiváltására, a födémterhek felvételére. 1963-ban leállították, azóta nem üzemel. Állaga elhanyagolt, a berendezést kiszerelték. Fegyvernek egyetlen megmaradt ipari emléke.

https://www.fegyvernek.hu/

Reviews

0.0

0 comments

Provided by

TÁJINFO

TÁJINFO

mail.tajinfo@gmail.com